Wydarzenia

Wydarzenia

 

Tu znajdziesz wydarzenia organizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Skomacku Wielkim. Przy każdym wydarzeniu można obejrzeć Galerię zdjęć

(SIM) System Informowania Mieszkańców

Dalszym działaniom Koła Gospodyń Wiejskich w Skomacku Wielkim nie widać końca. Tyle energii i chęci dbania o mieszkańców i lokalną społeczność nie ma chyba nikt w promieniu 100 km 🙂

Ruszył program informacji dla mieszkańców Sołectwa Skomack Wielki dotowany przez członków Koła.

System SMS polega na szybkim przekazywaniu WAŻNYCH informacji, ostrzeżeń czy alarmów dla naszej okolicy.

Od przypomnień o wywozie śmieci i jakiego rodzaju, przez ostrzeżeniach o awariach, kończąc na alarmach pogodowych.

System Informacji Mieszkańców (SIM) jest całkowicie DARMOWY DLA MIESZKAŃCÓW.

Wszyskie koszty prowadzenia systemu sponsorowane są przez darczyńców.

Jak można się zapisać ?

Każdy mieszkaniec otrzyma już wkrótce formularz do wypełnienia z informacją czy chce otrzymywać ważne informacje SMS
Od momentu wyrażenia chęci otrzymywania takich wiadomości będzie je otrzymywał.

System jest całkowicie dobrowolny i nieodpłatny.

Co sądzicie o takim pomyśle dla Skomacka Wielkiego ?

Zapusty

!!!!!... Działo się... 😁... Na wesoło.. , ze śmiechem, humorem...!!! 👏🤩😄... Dziękuję serdecznie wesolutkiej gromadzie, małym i dużym... za wspólną zabawę🤜🤛, duże poczucie humoru, wspaniałe pozytywne nastawienie🤜🤛i bardzo miłe, życzliwe przyjęcie gospodarzy..., datki i mnóstwo słodyczy, którymi byliśmy obdarowywami💓💓💓😄!!! Dziękujemy🥰!!!

Dysrybucja Kalendarza

Kochani - wszystkie kalendarze Skomack Wielki 2020 zostały dostarczone i wysłane. Nawet nie wiedzieliśmy, że tylu z Was nas tak mocno wspiera i trzyma kciuki. Wspaniałe przyjęcie Przez Prezydenta Miasta Ełku Tomek Andrukiewicz. Wspaniały i ciepły człowiek. Dziękujemy za wsparcie Koła Gospodyń Wiejskich w Skomacku Wielkim w naszych działań. Także Starosta Powiatowy Marek Chojnowski bardzo pozytywny i uprzejmy człowiek. Dziękujemy za pozytywne słowa. Byliśmy także gośćmi w Radio 5 w wizycie przekazaliśmy również kalendarze dla redakcji i słuchaczy. Kilka słów będziecie mogli usłyszeć także o Kole i Skomacku wielkim. Słuchajcie naszego regionalnego radia na 102,6 FM. Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku przyjęło nasz kalendarz o zdrowym żywieniu Dziękujemy bardzo za ciepłe przyjęcie przez Pana Dyrektora Romana Paczkowskiego. Odwiedziliśmy także Biuro Regionalne Urzędu Marszałkowskiego w Ełku i zostawiliśmy dla Pana Adama Dobkowskiego kilka egzemplarzy. Wszyscy Ci, którzy poprosili o wysyłkę kalendarzy również za moment je otrzymają - już do Was lecą nasi drodzy.
Kolo Gospodyń Wiejskich w Skomacku Wielkim otrzymuje tyle pozytywnych relacji ale wiemy, że dobro wraca. Wraca to dobro co Członkowie Koła dają innym. DZIĘKUJEMY !

Integracja KGW Skomack-Ogródek

Muzyka łączy ludzi. Ugościliśmy z przyjemnością dziewczyny z Koło Gospodyń Wiejskich Ogródek. Integracja nie tylko Kół ale i poszerzanie granic. Wspaniała atmosfera i możliwości dalszych wspólnych działań.
Karnawał w przebraniach. Była i krowa, i małpa, i marynarz, pilot, strażak. Bardzo dziękujemy, ze mogliśmy zabawę karnawałową spędzić wspólnie. Pozdrowienia

Kalendarze Skomack Wielki 2020

Nasi Kochani Miłośnicy !!
Z przyjemnością możemy potwierdzić realizację kolejnej wspaniałej inicjatywy jaką dokonało Koło Gospodyń Wiejskich w Skomacku Wielkim.
Od przyszłego tygodnia dostępne będą kalendarze Naścienne Skomacka Wielkiego !!!
Oczywiście kalendarze będą dla chętnych NIEODPŁATNIE !!
Kalendarz zawiera 12 Przepysznych przepisów ze zdrową żywnością na cały rok wraz z ciekawostkami nie tylko kulinarnymi.
ZAPISY na kalendarze można zgłaszać w wiadomości do naszego FB z informacja ile kalendarzy. Odbiory będą możliwe od 9 lutego w świetlicy OSP. Jeżeli ktoś jest od nas bardzo daleko a chciałby taki kalendarz otrzymać to także jest to możliwe. Wystarczy w wiadomości dodać adres na jaki ma zostać kalendarz przesłany a zwrotnie prześlemy instrukcje aby kalendarz do Was dotarł.
Ilość kalendarzy ograniczona.

Jeszcze raz dziękujemy KGW Skomack Wielki

Wspólna wigilia dla mieszkańców naszego sołectwa

Tyle życzeń, tyle wzruszeń, moc miłości i serdeczności, a to wszystko na wioskowej wigilii, którą zorganizowały dla nas Panie z Koła Gospodyń Wiejskich i nasza Radna Beata Wesołowska.
Panie włożyły dużo pracy i czasu w przygotowanie tego spotkania mimo swoich obowiązków za co serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy także za obecność mieszkańcom oraz Księdzu Proboszczowi, który rozpoczął spotkanie od modlitwy i fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa.
Było pięknie, było życzliwie, było wzruszająco.
Bardzo dziękujemy tym, którzy przyjęli zaproszenie i przyszli ponieważ to jest bardzo ważne aby w taki dzień podzielić się opłatkiem i zasiąść przy wspólnym stole.

Upiminki dla osób samotnych i starszych

Dziś Koło Gospodyń Wiejskich w Skomacku Wielkim zrobiło ogromna niespodziankę wielu mieszkańcom Skomacka i okolicy. Dziewczyny z Koła wraz z Radną przygotowały własnoręcznie upominki dla osób starszych, samotnych, tych których rodziny są daleko stąd. Jesteście niesamowite. Tyle zapału i chęci oraz dobrego serca wszyscy od Was otrzymują 🙂 jedno wielkie DZIĘKUJEMY, że pamiętacie o Wszystkich.

Szkolenie z asertywności

Wyjazd integracyjny do Wilkas i Giżycka (Park wodny)

Koło Gospodyń to nie tylko praca społeczna to również odpoczynek i relaks od codziennej rutyny🙂
Dziękujemy serdecznie kol. Łukaszowi za zaangażowanie i zorganizowanie wspaniałego wyjazdu integracyjnego dla koła i osób wspierających nasze społeczne działania lokalne. Tomkowi, Markowi i Karolowi - naszym kierowcom również bardzo dziękujemy. 🙂💓
Bawiliśmy się superancko!!! Dziękuję wszystkim uczestnikom🥰

„Moje miejsce na Ziemi”

Koło Gospodyń Wiejskich w Skomacku Wielkim wygrało kolejny wspaniały projekt dla wsi. Fundacja OrlenDar Serca wytypowała KGW Skoack Wielkie Spośród 2100 organizacji i wniosków do dofinansowania. Projekt Orlenu nazywa się "Moje miejsce na ziemi" Propaguje on zdrowy styl życia, zdrowe odżywianie się. Jednocześnie projekt skierowany jest na promocje wsi. KGW Skomack Wielki stworzy dla mieszkańców i nie tylko 300 kalendarzy ze zdjęciami ze Skomacka Wielkiego wraz z przepisami o zdrowych i regionalnych potrawach czy zdrowym trybem życia. Wiecej informacji już wkrótce :)Trzymajcie kciuki za realizację

Warsztaty robienia dekoracji nagrobnych w świetlicy

W czwartek odbędą się warsztaty z tworzenia kompozycji nagrobnych a w niedzielę po Mszy w Kaplicy o godzinie 10:00 będzie można zakupić przepiękne kompozycje nagrobne. Dochody ze sprzedaży KGW przeznacza na dokończenie łazienki w świetlicy wiejskiej Do zobaczenia !!!

Zaimpregnowanie pomostu przy plaży wiejskiej, ławek i stołów

Dziś o godzinie 15:00 członkowie Koła Gospodyń Wiejskich w Skomacku Wielkim zaprasza wszystkich chętnych do pomocy w zaimpregnowaniu pomostu wiejskiego na Jeziorze Mleczówka. KGW Skomack Wielki zakupiło z własnych funduszy impregnaty. Ze sobą należy tylko zabrać pędzelek lub wałek oraz dobre chęci

wspólne robienie weków, sałatek, dżemów

Sed pede ullamcorper amet ullamcorper primis, nam pretium suspendisse neque, a phasellus sit pulvinar vel integer.

Uroczyste odsłonięcie tablic

Właśnie nadszedł ten dzień !! Otwarcie tablic !!! Odkrycie odbędzie się o godzinie 18:00 w sobotę przy pierwszej tablicy przy jeziorze Mleczówka. Jeżeli jesteście ciekawi jak wyglądają zapraszamy.
Pierwsza tablica tzw „Witacz” odkryty. Zapraszamy do odwiedzania kolejnych tablic oznaczonych na mapie

XIII Pikniku Jaćwieskim w Starych Juchach

Dziś na wspaniałym wydarzeniu jakim jest XIII Piknik Jaćwieski Skomack Wielki uzyskał dwie pierwsze nagrody w konkursie kulinarnym !!!
Koło Gospodyń Wiejskich w Skomacku z potrawą Joli Ejzy zajęło I miejsce oraz Łukasz Szczęsny-Wróblewski II miejsce.

Skomack Wielki Górą

Reaktywacja Świetlicy Wiejskiej

Przywitanie wakacji uznajemy za udane. Były tance, zabawa, lody i kiełbaski dla dzieciaków. Dziękujemy Wszystkim. Dziękujemy Justynie. Justyna Przybyszewska za organizacje i członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Skomacku Wielkim za pyszności.

Utworzenia Szlaku Turystycznego i tablice turystyczno-informacyjne w Skomacku

To już oficjalne !!!
W Skomacku Wielkim dzięki Kołu Gospodyń Wiejskich powstanie nowy szlak turystyczny. Powstaną nowe wspaniałe tablice historyczno-turystyczne w kluczowych miejscach Skomacka z informacjami dla Turystów ale także i mieszkańców. KGW uzyskało fundusze z projektu rozwoju turystyki na postawienia takich tablic. Będzie to nie tylko atrakcja turystyczna ale także i opis wspaniałej Historii Skomacka Wielkiego. Trzymajcie kciuki za realizacje przedsięwzięcia

Rewitalizacja zabytkowego wiejskiego parku


Mieszkańcy i znajomi oraz kto tylko chce w czynie społecznym zbierają się w celu zadbania o nasz Wspaniały Zabytkowy Park. Każdy bierze ze sobą kosiarki, kosy, sekatory i co tylko może. Po pracach osoby biorące udział w pomocy spotykają się przy wspólnym ognisku. Paliwo, oleje do kosiarek oraz poczęstunek zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich w Skomacku Wielkim. Pomożecie !!!
 
Akcja trwa niecałe dwie godziny a już tyle zrobione. Dziękujemy wszystkim co przyszli i swoje ręce podarowali do pracy w czynie społecznym. Jak macie ochotę to zapraszamy cały czas. Każda pomoc się przyda.
 
80 osobogodzin, 16 osób, 5 kos, 8 sekatorów, 2 Piły, przyczepa i traktor. Na dziś fajrant. A teraz zasłużony odpoczynek. Jak podobają się Wam pierwsze efekty ?
 
 

„Śpiewajmy razem”

„Śpiewać każdy może...”
zapraszamy wszystkie osoby chętne, które chcą śpiewać. Nie przejmuj się, ze wydaje Ci się, że nie potrafisz 😉 my tez nie ale bardzo to lubimy. W każdą środę o godzinie 19:15 zapraszamy do ćwiczeń w gronie znajomych. W OSP Skomack wielki tworzymy, ćwiczymy, uczymy się. ŚPIEWAJMY RAZEM. Zapraszamy Wszystkich. Małych i dużych. Młodych i starszych. Panie i Panów

Sprzedaż produktów regionalnych

Zapraszamy dziś do OSP Skomack Wielki od godziny 13 do 15 po odbiór przepysznych kartaczy oraz na pyszne faworki z tajemniczego przepisu. Dodamy tylko, że są smakowite.

Kiermasz Wielkanocny w Starych Juchach

Wystawa stroików i dekaracji wielkanocnych

Wycieczka autokarowa

Zapraszamy do udziału w wycieczce autokarowej w miłej atmosferze. Zapisy można zgłaszać również przez naszego facebooka.

„Mazurska Gadka”

Mazurská Gádkä. Jesteśmy i tu 🙂 Mazury i zaprzeszłe czyny i dzieje

Pierwsze warsztaty rękodzielnicze

Zapraszamy wszystkie dzieciaki oraz ich rodziców na Warsztaty "Ty też potrafisz" z tworzenia DEKORACJI WIELKANOCNYCH. Warsztaty odbędą sie w sobotę 23 marca o godzinie 11:00 w Świetlicy OSP w Skomacku Wielki

I Gminnym Festiwalu Wypieków Karnawałowych

Koło Gospodyń w Skomacku Wielkim uczestniczyło w Gminnym Festiwalu wypieków karnawałowych. Przemiła atmosfera, klimat i wystrój sali. Dziękujemy za upominki oraz wspólną wspaniałą zabawę. Dziękujemy🌹💖🌷!!!

Integracja Kół Gospodyń Wiejskich

Jest moc !!! Po trzy króć !!! Koła Stare Juchy, Jeziorowskie i Skomack Wielki. Integracja trwa. 🙂

Zakup Eko Grzejników

Koło wzięło sprawy w swoje ręce ! Z funduszy zebranych na działanie koła zostały zakupione nowoczesne grzejniki IR. Ekologia i ekonomia w jednym. Do świetlicy trafiły 3 nowoczesne ogrzewacze powietrza światłem podczerwonych dzięki, którym zimowe wieczory już nam nie straszne.
Zbiórka dla Rodziny w potrzebie
Niedawno pożar odebrał pewnej rodzinie wiele...
Dlatego też KGW zorganizowała zbiórkę rzeczy najbardziej potrzebnych jak i finansowej pomocy na odremontowanie spalonych części pomiesczeń.

Koło Gospodyń Wiejskich w Skomacku Wielkim składa serdeczne podziękowania wspaniałej ekipie Polo Marketu w Orzyszu za aktywne włączenie się w akcję udzielenia pomocy rodzinie, która ucierpiała w pożarze. Dziękujemy również innym w tym mieszkańcom Skomacka za wsparcie naszej akcji iokazaną pomoc( również finansową). Dziękujemy z całego serca 💞💖.

27 Finał WOŚP

Pomoc jest niezmiernie ważna więc i Koło przygotowało swój podarek na licytację WOŚP w Starych Juchach. Dwa wspaniałe kosze z pysznymi swojskimi przetworami. Rezultat taki, że licytacja koszy była błyskawiczna i bezkonkurencyjna. Dziękujemy licytującym :)
 

Kolędnicy w Skomacku

Kolęda 2018.Dziękujemy za ciepłe przyjęcie. Na szczęście, na zdrowie, na to Boże Narodzenie. Żeby się wam darzyło, mnożyło wszystko stworzenie w komorze, oborze, na polu, daj Boże! W każdym kątku po dzieciątku, a w kieszeni po tysiączku!

Spotkanie z Historią

Koło Miłośników Skomacka Wielkiego wraz z Mazurskim Kołem Naukowym z Ełku zorganizowało spotkanie z opowieścią o Skomacku Wielkim i Michale Kajka.
         

Spotkanie z Tratwą

Spotkanie ze Stowarzyszeniem wspierającym niegdyś mieszkańców Skomacka. Chcemy ruszyć Skomack i uczynić go ponownie Wielkim ;)
Ta strona może korzystać z Cookies.
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.

OK, rozumiem lub Więcej Informacji
Znajdź nas na Facebooku
Informacja o Cookies
Ta strona może wykorzystywać pliki Cookies, dzięki którym może działać lepiej. W każdej chwili możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach swojej przeglądarki. Korzystając z naszego serwisu, zgadzasz się na użycie plików Cookies.
OK, rozumiem